Харчуємо дітей вдома

ХАРЧУВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ

Харчування дітей дошкільного віку має відповідати основним вимогам раціонального харчування, його хімічний склад, калорійність, обсяг раціону й режим повинні повністю відповідати віковим потребам організму дошкільника.

Діти повинні одержувати харчування 4 рази на добу з інтервалами між окремими прийомами їжі не більше 4 годин.

На сніданок варто давати каші, овочеві пюре або інші щільні страви, а також гарячі напої - чай з молоком, кава, какао.

Обід повинен містити першу рідку страву, другу переважно м'ясну або рибну й третю солодку страву.

На вечерю краще готовити молочно - овочеву їжу при обмеженій кількості рідини. Важливо щоб обсяг їжі відповідав віку дитини. Іжа має не тільки задовольняти потреби зростаючого організму й викликати почуття насичення але й відповідати віковій ємності шлунка.

Якщо занадто малі порції не викливають почуття насичення, то надлишковий їхній обсяг може послужити причиною порушення нормальної функції травних органів, сприяти зміні апетиту, а в деяких дітей викликати негативне відношення до їжі.

Організація й режим харчування

Дуже великого значення набувають умови, у яких організується харчування дітей.

У кімнаті необхідно створити спкійну обстановку, ніщо не повинно відволікати увагу дітей під час їжі: виключаєтсья музика, голосні розмови, покарання.

Харчування варто організувати так, щоб у дітей виникло позитивне відношення до процесу. Важливе значення має сервіровка столу, зовнішній вигляд страв, їхні смакові якості.

Іжу варто подавати теплою, щоб діти не обпікались, температура першої й другої страв повинна бути   50 - 60 градусів, третя страва має бути кімнатної температури.

Не менш важливе точне дотримання часу кожного прийому їжі. Чіткий режим харчування виробляє в дитині рефлекс на час, тобто до встановленого часу в шлунку починає виділятися травний сік. Припустимі відхілення  в часі прийомів їжі не повинні перевищувати 15 хв. Між прийомами їжі  дітей не слід підгодовувати. Вечеря має бути не пізніше ніж за 2 години до сну.

Об"єм їжі повинен задовольняти потреби зростаючого організму, викликати почуття насичення й відповідати віковій ємності шлунка. Не слід насильно годувати дитину або відволікати її під час прийому їжі.

Тривалість окремих прийомів їжі в режимі дня дошкільного закладу чітко регдаментуєтся:

для сніданку й вечері в середньому досить 20 хвилин;

для обіду - 25 - 30 хвилин.

Дитина має навчитися їсти повільно, ретельно пережовуючі їжу для швидшого перетравлення її в шлунку.

Організовуючі харчування дитини в домашніх умовах, батькі повинні знати й дотримуватися режиму харчування прийнятого у дитячому садку. Важливо правильно організувати харчування, використовувати продукти найбільш корисні у дитячому віці.