Організація харчування дошкільнят

Згідно із Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства", на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" (зі змінами), Закону України від 28.12.2014 № 76-VІІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", рішення 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16.11.2011 № 495/11 «Про затвердження міської Програми «Дитяче харчування» на 2012-2015 роки», з метою організації якісного та повноцінного харчування вихованців дошкільних навчальних закладів, надання допомоги соціально незахищеним категоріям дітей у дошкільних навчальних закладах міста, на підставі ст. 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст. 59 Закону України "про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет Харківської міської ради (рішення від 04.02.2015 № 23 "Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м. Харкова у 2015 році")  та з метою організації якісного та повноцінного харчування вихованців у дошкільному навчальному закладі грошові норми харчуванн вихованців у групах з 9-ти, 10-ти, 12-ти годинним перебуванням складають 13-00 грн. з розрахунку: 5-20 грн. - бюджетні кошти + 7-80 грн. - батьківська плата

ПІЛЬГИ НА ХАРЧУВАННЯ

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:
  • Діти з малозабезпечених сімей;
  • Діти-сироти (опікуни);
  • Діти з багатодітних сімей.

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПІЛЬГИ НА ХАРЧУВАННЯ НЕОБХІДНО НАДАТИ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ:

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне)
    1. Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку)
    2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
    3. Довідка форма № 3 - 1 шт.
    Діти-сироти (опікуни) (харчування безкоштовне)
    1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
    2. Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.
    Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)
    1. Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.
    2. Ксерокопія посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт.
    3. Довідка форма № 3 - 1 шт.
    Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені.
    Документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг.
    Шановні батьки!

Інформуємо вас, що на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах»:

П. 2.3. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.
    При зменшенні на 50 відсотків батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах нарівні з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім'ї, якщо вони не були враховані в сім'ї іншого з батьків, а також діти, на яких оформлена опіка у зв'язку зі смертю батьків, позбавленням їх батьківських прав, засудженням до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування тощо.
    П. 2.4. Від плати за харчування дітей відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. (Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з наказом МОН №490 від 22.07.2003; в редакції наказу Міністерства освіти і науки №431 від 25.07.2005 ).
    П. 2.5. Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися на протязі року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами).
    П. 2.6. Плата з батьків не справляється за харчування дітей у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, в інших випадках, передбачених законодавством України (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім'ях, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків, тощо).

З повагою,
    адміністрація дошкільного навчального закладу